Jak spalić więcej tłuszczu? – dieta, trening na spalenie tkanki tłuszczowej

Głównym powodem wielu osób zaczynających swoją przygodę z bieganiem jest spalenie dodatkowych kilogramów, które powstały przez nasze zaniedbania żywieniowe. Bardzo często chcemy aby efekty naszych biegów pojawiły się bardzo szybko i to jeszcze bez specjalnego wysiłku.

Często potem okazuje się, że efekty nie przychodzą tak szybko jak tego oczekiwaliśmy i pojawia się pytanie jak nasze efekty poprawić. Jednym ze sposobów na spalanie większej ilości tkanki tłuszczowej podczas biegu jest bieganie na czczo bez śniadania. Organizm podczas treningu i biegu oczywiście też najpierw zaczyna wytwarzać energie ze zmagazynowanego glikogenu w mięśniach i wątrobie, a dopiero później organizm wykorzystuje tłuszcz zmagazynowany pod skórą, w organizmie. W przypadku biegania na czczo, po całej nocy zmagazynowanego glikogenu w mięśniach jest zdecydowanie mniej niż po posiłku dlatego organizm szybko przestawia się na czerpanie energii z pokładów tłuszczu.

Kolejnym dobrym sposobem na zwiększenie spalania tłuszczu podczas biegów jest przestawienie się ze spokojnego długiego biegu na zdecydowanie krótszy trening interwałowy. W tym treningu na przemian biegamy krótki ale bardzo szybkie odcinki i odcinki trochę dłuższe ale w zdecydowanie wolniejszym tempie. W ten sposób możemy bardzo dużo czasu zaoszczędzić, a w dzisiejszych czasach kilka dodatkowych godzin w tygodniu, zaoszczędzonych na treningu jest na wagę złota. Intensywny trening interwałowy daje bardzo dobre efekty, można powiedzieć te intensywny trening biegowy, interwały, który trwa 30 minut może być tak samo skuteczny jak trening w spokojnym tempie, który trwa 60 minut. Jeśli po zrobieniu treningu interwałowego masz ochotę na jeszcze dodatkowych kilka kilometrów biegu to znaczy, że podczas biegu nie dałeś z siebie wszystkiego i można było pobiegać lepiej. Gwarantuje, że po zrobieniu takiego treningu satysfakcja jest olbrzymia.

Gdy powyższe metody nie okażą się wystarczająco skuteczne, warto sięgnąć po suplementy wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej. Dostępne są w sklepie internetowym Budujmase.pl.

Tagged: Tags