Płaski brzuch z hula-hop – Ćwiczenia na płaski brzuch

Ciekawym, przyjemnym, a zarazem skutecznym ćwiczeniem na płaski brzuch i boczki jest kręcenie hula-hop. Kółko to na pewno każdy zna i pamięta z dzieciństwa. Wyróżniamy hula-hop klasyczne (zwykłe plastikowe kółko), kółko z plastikowymi wypustkami oraz hula-hop z masażerem. To ostatnie jest najbardziej efektywne, ale jednak nabija siniaki.

Kręcenie hula-hop jest głównie ćwiczeniem na modelowanie talii, praca z nim składa się przede wszystkim z ruchów tanecznych i ćwiczeń wzmacniających. Ponadto ćwiczyć hula-hop można również na innych częściach ciała. Regularne ćwiczenia z nim nie tylko likwidują boczki, ale również modelują pośladki i wzmacniają kręgosłup. Jest przyjemny i skuteczny sposób na spalanie kalorii. Kręcić hula-hop można w domu, nie trzeba więc chodzić na siłownię ani do klubu fitness.

Na początku najlepiej jest zaopatrzyć się w kółko z szeroką obręczą, ponieważ łatwiej jest nim kręcić. Gdy uda się go opanować to, aby osiągać większe efekty, należy zacząć trening z kołem cięższym, mniejszym, które posiada masujące wypustki. Praca z nim jest trudniejsza, ale bardziej skuteczna, a należy pamiętać, że trening czyni mistrza.

Zaletą hula-hop jest to, że spalamy kalorie w przyjemny sposób. Trening jest zabawą, nie mamy rumieńców ani nie łapiemy zadyszki. A ponadto hula-hop jest tanim narzędziem służącym modelowaniu sylwetki, na które może pozwolić sobie każdy. W ciągu godziny kręcenia kółkiem z wypustkami można spalić około 400 kalorii.

Tagged: Tags