Pozbądź się tłuszczu do lata! – ćwiczenia na redukcję tłuszczu / tkanki tłuszczowej

Pozbądź się tłuszczu do lata! – ćwiczenia na redukcję tłuszczu / tkanki tłuszczowej
Oceń

Nic nie cieszy bardziej, jak widoczne efekty ćwiczeń, pojawiające się krótko po wykupieniu karnetu na siłownie. Chociaż mówi się, że „nie od razu Rzym zbudowano”, okazuje się, że istnieje szybki sposób zniwelowania tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie – utraty kilku centymetrów z obwodów.

Zaczynając swoją przygodę z treningami, bardzo często słyszymy, że aby pozbyć się warstwy tłuszczu przykrywającej mięśnie, należy wykonywać duże ilości cardio. Oczywiście jest to prawdą, aczkolwiek warto rozważyć wprowadzenie do swojego planu treningowego interwałów, które zajmują nam znacznie mniej czasu, a także przynoszą szybsze i lepsze efekty.

Trening HIIT (interwałowy) pozwala zaoszczędzić więcej czasu, efektywnie spalając przy tym nagromadzony tłuszcz, poprawić kondycję, a także wzmocnić serce.

Przykładowy trening interwałowy powinien składać się z dynamicznej rozgrzewki, serii ćwiczeń wykonywanych z maksimum możliwości przeplatanych z krótkim odpoczynkiem (wszystko powtórzyć 2-3 razy) oraz ćwiczeń schładzających ciało bądź rozciągania.

Dobór ćwiczeń interwałowych jest dowolny. Do najbardziej popularnych należą bieganie, bądź jazda na rowerze. Można jednak wykorzystywać naprzemiennie różne ćwiczenia m. in. przysiady, pompki, podskoki, skakanie na skakance itd..
Niemożliwe? A jednak! Badania donoszą, że trening interwałowy spala do trzech razy więcej tłuszczu niż zwykłe ćwiczenia cardio. Jak się okazuje, po zakończonym treningu, nasz organizm spala kalorie jeszcze przez długi czas. Nic więc dziwnego, że treningi te są wykorzystywane przez trenerów z całego świata, bądź zawodników aktualnie przygotowujących się do zawodów.

Tagged: Tags